Bornozlar Hangi Programlarda Yıkanmalıdır

Bornozlar Hangi Programlarda Yıkanmalıdır?

Üreticiler, iyi bir nedenle etiketlerine uyarılar koyarlar. Bu, giysilerin bakım ve yıkanma şeklinden kaynaklanmaktadır. Kural olarak, bornoz etiketi, kaç kez yıkandığını satın alın diyor. Ayrıca farklı malzemeler, bornozların bakımı ve yıkanması için farklı kurallar gerektirir. Pamuklu bornozlar muhtemelen bakımı en kolay bornoz kumaşlarıdır. Pamuğun dayanıklılığı nedeniyle bu bornozlar hafif sabun, ılık su ve normal programla makinede yıkanabilir. Tekli bornoz ürünleri piyasada her daim rağbet gören ürünlerin başında yer alıyor.

Yeni bornozunuzu ilk kullanımdan önce mutlaka yıkayınız. Normal pamuklu giysilerde kullanacağınız deterjanın sadece yarısını kullanarak bornozunuzu kabarık ve yumuşak tutun. Pamuk benzeri polyester bornoz makinede ılık suda yıkanabilir. İpek ise kırılgan ve narin bir kumaş gibi görünebilir ancak biraz özen gösterirseniz bu bornozların yıkanması ve bakımı kolaydır. Üretici etiketine uymak, son derece özen ve dikkat gerektiren bir konudur. Etiketinde ipek montların makinede yıkanabilir olduğu belirtilmesine rağmen daha sağlıklı sonuçlar için elde yıkayın. Ayrıca güneş ışınları zararlı olduğu için ipeğin doğrudan güneş ışığında kurutulmasını önermiyoruz.

Bornozlar Nasıl Katlanır?

Bornozları yan yatırın, kolları düzeltin ve sabahlığın açıklığını çevirin. Sabahlığın sağ açık tarafını alın ve ortaya düz olarak koyun. Ardından bornozun sol açık tarafını alın ve ortaya düz olarak yerleştirin. Örgünün sol ve sağ taraflarının hafifçe üst üste binmesi normaldir. Bir elinizle, sabahlığın üst kısmından veya yakasından ortasını sıkıştırın. Bunu yaptıktan sonra, kollarınızı aşağı sarkıtın ve yanları kaldırın. Ortasını tutarken giysinin her iki tarafının ve kolların düz bir çizgide olduğundan emin olun. Tutulduğu zaman, bornoz dikey olarak görünür ve ortadan katlanır.

Dikey olarak katlanmış olan bornozu yüzeye geri koyun. Arkanıza yaslanırken kollarınızı sol tarafınızda tutun. Bornoz bu süreçte tekrar yüzeye düz olarak yatırılmalı ve sol ve sağ kollara yerleştirilmelidir. Bu noktada sabahlığın arka tarafını görebilmelisiniz. Sağ kol manşetini alın ve sabahlığın sol tarafına getirin. Sol kol için de aynısını yapın. Kemeri alın ve bornozun arkasındaki kemer halkalarına bağlayın. Ardından bornozu uzunlamasına üçe katlayın.

Bir cevap yazın