Cep Telefonu Tripod Modelleri

Tripod ya da bir diğer bilinen ifade ile üç ayak; fotoğraf makinesi, cep telefonu ya da video kamera gibi benzer teknolojik aletleri sabitlemeye yarayan portatif gereçlerdir. Özellikle hareketli nesnelerin fotoğrafını çekmek isteyenler için harika işler ortaya koyan tripodlar son dönemlerde oldukça popüler bir hale gelmiştir.

TeknoŞehir Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ertaş, TeknoŞehir’de bulunan tripodlar hakkında kısa bilgiler vermiştir. TeknoŞehir’de tripod markası olarak Zore marka ürününü sunduklarını ve fiyat aralıklarının ise değiştiğini ifade etmiştir. Mehmet Ertaş konuşmasının devamında Tripod kullanımının sunduğu avantajlardan da söz etmiştir. Özellikle makro ya da uzun pozlama çekimleri yapmayı sevenlerin ve ağır ekipman kullanırken yorulan kişilerin kullanmasının oldukça faydalı olacağını ifade etmiştir. Gerçekten de tripod kullanarak çok daha güzel fotoğraflar ve panoramik fotoğraflar elde edilebilmektedir. Ayrıca cep telefonlarında ya da fotoğraf kameralarında bulunan zamanlayıcıların, tripodlar ile birlikte çok da yüksek verim sağlayacağı da bir gerçektir.

Cep Telefonu Aksesuar

Cep telefonu aksesuar denince akla yalnızca şarj aletleri ya da kulaklıklar gelebilir. Ancak aksesuarlar çok daha çeşitlidir. Örneğin bir tripod da cep telefonu aksesuarıdır. Cep telefonunun kamerası bir tripod yardımı ile çok daha etkin bir şekilde kullanabilmektedir. Eğer ilk defa tripod kullanılacaksa Mehmet Ertaş bu kesime özel tavsiyelerde bulunmuştur.

Ertaş öncelikle tripodun sert bir zeminde yer alması gerektiğini tavsiye etmiştir. Çünkü bu ürün üç ayaklı bir ürün olduğundan bazen cihazın da ağırlığına bağlı olarak dengesiz bir duruşa geçebilmektedir. Bu durumu elimine etmek için ise mutlaka sert ve kaygan olmayan bir zemine oturtulmalıdır. Bununla birlikte tripod kurulacak yerin rüzgarsız bir yer olması gerektiğini de ifade etmiştir. Çünkü tripodlar genellikle hafif ürünlerdir ve hafif bir rüzgârdan dahi etkilenebilmektedir. Rüzgâr, fotoğraf ve videoların kalitesini bozabileceğinden bu duruma dikkat etmekte fayda vardır. TeknoŞehir’de yer alan tripodların malzeme kalitesi oldukça iyidir ve yük taşıma kapasiteleri de çeşitlilik göstermektedir. Siz de hemen ihtiyacınıza uygun bir tripod almak için https://www.teknosehir.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın