Galatasaray Kadın Basketbol Takımı’nın Yeni Başantrenörü Alper Durur!

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı’nın Yeni Başantrenörü Alper Durur!

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı’nın yeni başantrenörü belli oldu. Sarı-kırmızılı taraftarlar geçtiğimiz sezon içerisinde OGM Ormanspor’u çalıştıran Alper Durur’u takımın başına getirdiğini ve totalde de 1 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı.

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı’nda başantrenörlüğe son olarak OGM Ormanspor’u çalıştıran Alper Durur ismi getirildi.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada “2022-2023 sezonu kadro yapılanması için hazırlıklarını sürdüren Galatasaray Kadın Basketbol A Takımı Başantrenörlük görevi için geçtiğimiz sezon Ormanspor’da çalışan Alper Durur ile 1 yıllık anlaşmaya vardı.” ifadelerine yer verildi.

Alper Durur ise 1989 yılında İstanbul Üniversitesi’nde altyapı antrenörlüğü ile başlamış olduğu bu kariyerine 1996 yılı içerisinde Galatasaray Kadın Basketbol Altyapı Sorumlusu olarak devam etti. Kulüp içerisinde görev yapmış olduğu yıllarda birer kez yıldız ve genç kızlar kategorisinde Türkiye şampiyonluğu yaşamış olan Durur, 1999-2000 sezonunda ise A takım başantrenörü Ekrem Memnun’un yardımcılığını da üstlenmişti.

Durur, 2001 yılında ise 12 yıl boyunca A takım ve altyapı sorumlusu olarak görev yapacağı İstanbul Üniversitesi’nde yeniden çalışmalarına başladı. Sonrasında ise sırası ile Orduspor, Yakındoğu Üniversitesi, Mersin Basket ve Çukurova Basketbol takımlarında başantrenörlük görevini üstlenen ve sürdüren Alper Durur, son olarak ise 2018-2022 yılları arasında OGM Ormanspor’u çalıştırdı.

Açıklama, “Başantrenörümüz Alper Durur’a, ‘Galatasaray ailesine hoş geldin.’ diyor, başarılarla dolu, sağlıklı bir sezon diliyoruz.” ifadeleri ile tamamlandı. Alper Durur’un da yer alacağı 2022-2023 sezonu ile ilgili detaylar bahis siteleri içerisinde yer almaya devam edecek.

Bir cevap yazın