Geleceğin otomobil kokpitine Amazon ve LG ortaklıklı çözümler; Luxoft Halo ile tanışmaya hazır olun

Geleceğin otomobil kokpitine Amazon ve LG ortaklıklı çözümler; Luxoft Halo ile tanışmaya hazır olun

Las Vegas’taki fuar öncesinde katılımcılar kartlarını göstermeye başlarken, Luxoft Halo da iddialı destekçileriyle dikkat çekecek gibi görünüyor.

CES 2020’nin otomobil alanındaki teknolojik gösterimlerinin çok sayıda isimle zengin bir şölene dönüşeceğinden bir süredir yazılarımızda bahsediyorduk. Gün içerisinde RinSpeed‘in ilgi çekici Pod konseptiyle kendisini daha da hissettirmeye başlayan bu projelerden birisi de Luxoft Halo olacak. Markanın gelecek vizyonunu gösteren bir proje olarak sahneye çıkacak Halo’dan paylaşılan ilk detaylar son yıllardaki kokpit değişiminin bizi bekleyen yeni dönemini de net bir şekilde gösteriyor. Geliştirme sürecinin ortakları arasında Amazon, LG ve MapBox gibi önemli isimlerin olduğu Halo, dijital teknolojinin devrimsel faydalarını otomobillere yansıtma felsefesini taşıyor.

Luxoft Halo hakkında ilk detaylar

Şimdilik iki parçalık görselleri üzerinden değerlendirebileceğimiz projenin elektrikli altyapı üzerine şekillendiğini görüyoruz. Lakin bu noktada batarya ve menzil gibi temel performans dinamiklerinin niteliklerinden biraz uzakta olduğumuz söyleyebiliriz. Tamamı cam olan üst bölümden kokpitle ilgili yansıyan ilk detaylara baktığımızda aracı ortadan iki önden arkaya net şekilde kesen bir platform görüyoruz. Merkezinde dijital ekranların olduğu bu çizgi içerisinde arkadaki yolcular için büyük ekranlı multimedya sistem panellerini de yine kolaylıkla ayırt etmek mümkün. Önü bölümde boylu boyunca dijital ekranların tercih edildiği konseptte, tam otonom sürüş dinamiklerinin tasarlandığınıda söylemek mümkün. Bu da sürücü için merkezi konumda olan direksiyonun ortadan kalkması anlamına da geliyor elbette. Amazon tarafından geliştirile sesli asistanın da içerisinde deneyimleneceği Halo, CES 2020’nin ilgi çekici işlerinden olacak.

Kaynak: yayinsitesi.com

Bir cevap yazın