İpek kirpik ile rimele veda edin

İpek kirpik ile rimele veda edin

Güzel ve etkili bakışların sırrı olarak kabul edilen uzun kirpikler birçok kadının hayali olmasına rağmen herkesin sahip olamadığı bir özelliktir. Özellikle de kıvrık ve uzun kirpiklerin bakışları daha çekici kılması, iddialı görünmeyi seven kadınlar için çok önemlidir. Bu noktada ipek kirpik uygulamasının hem rimel sürme rutinini ortadan kaldırdığını hem de güzel bakışları kalıcı hale getirdiğini söyleyen Ergül Keskin Conture Make up Studio’nun Kurucusu, Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, ipek kirpik hakkında bilinmesi gerekenleri anlatıyor.

İlham verici bakışların ipeksi sırrı

Gerçek kirpiklerin üzerine uygulanan bir yöntem olan ipek kirpik, sentetik uygulamalara göre çok daha avantajlı ve doğal sonuçlar sunuyor. Saf ipekten elde edilen kirpikler, gözlerin yapısına uygun olarak tek tek yapıştırılıyor. Kişinin ihtiyaç ve beklentilerine göre hazırlanan kirpikler, kısa veya seyrek görünümü engelliyor. Ortaya çıkan sonuç, kişinin mevcut kirpik yoğunluğuna göre değişiklik gösterebiliyor. İstenilen hacme ulaşmak için farklı şekil ve boyutlarda ipek kirpikler rahatlıkla kullanılarak beklentiler karşılanabiliyor.

Alımlı bakışlar

İpek kirpiğin en önemli avantajı rimel ve kirpik gibi kozmetik ürünlerle uğraşmanızı gerektirmemesi ve sabahın ilk ışıklarından akşamın son saatlerine kadar bakımlı görünmenizi sağlamasıdır. Dolayısıyla hem doğal hem de bakımlı kirpikler için ipek kirpik önemli bir kolaylıktır üstelik işlem profesyonel kişilerce dikkatle yapıldığında sonuç mükemmeldir.

İpek kirpik uygulamasına kişinin yüzüne en çok yakışacak olan kirpik boyut ve şeklinin belirlenmesiyle başlanır. Bu noktada kişinin göz kapağı, göz şekli, istekleri göz önüne alınarak bir karar verilmesi en doğrusudur. Sonrasında alt kirpiklere sürülecek yapıştırıcıdan korumak için bir bant takılır. Bu işlemden sonra üst kirpikleri tek tek ayırmak amacıyla kirpikler taranır ve kirpik yerleştirme işlemine geçilir. Uzunlukları farklı birkaç çeşit kirpik kullanılır. Kısa olan kirpikler göz kapağının iç kısmına yerleştirilirken uzun olan kirpikler dış kısımlara uygulanır. İşlem esnasında her kirpik medikal yapıştırıcılar aracılığıyla tek tek yapıştırılır. Yaklaşık 1,5 – 2 saat süren işlem sonrasında kişi, istediği kirpiklere kavuşur.

İpek kirpik hakkında dikkat edilmesi gerekenler

Kirpikleri seyrek olanlar, kirpikleri kısa veya düz olanlar, daha hacimli kirpiklere sahip olmak isteyenler ipek kirpik uygulamasını güvenle tercih edebilir. Buradaki önemli nokta kime yaptıracağınızdır. İşlemi uygulayacak kişinin uzman ve eğitimli olması çok önemlidir.

Merkez seçimi sonrasında ipek kirpik uygulamasına geçilebilir. İpek kirpik uygulaması yaptırmaya giderken göz makyajı yapılmaması gerekir. İşlem sonrasında ilk 24 saat gözlerinize su değdirmeyin ve gözlerinizi ovuşturmayın. İlk günler çok sıcak ortamlardan uzak durmaya çalışın ki, medikal yapıştırıcınız iyi tutabilsin. Aynı zamanda yüz üstü yatmamaya özen gösterin.

Kaynak: seogenel.com

Bir cevap yazın