İstanbul’da Zirkonyum Kaplama Tedavisi Nerede Yaptırılır

İstanbul’da Zirkonyum Kaplama Tedavisi Nerede Yaptırılır?

Zirkonyum kaplama diş hekimliği alanında kullanılan hem en sağlam hem de en doğal görünümü olan kaplama türüdür. Asla dışarıdan bakıldığında dişlere mat ve yapay bir görüntü vermemektedir. Parlak ve ışığı geçiren yapısı ve sertliği sayesinde çok uzun yıllar boyunca ilk yapıldığı günkü gibi kalacaktır. Doğal dişlere göre zirkonyum yapısı gereği sararmalara ve lekelenmelere de dirençlidir. Bu nedenle ağız bakımına düzenli olarak dikkat eden bir birey çok uzun süre parlak kaplamalara sahip olacaktır. Peki, İstanbul’da zirkonyum kaplama tedavisi nerede yaptırılır?

Zirkonyum tedavisi alanında son derece diğer alanlarda olduğu gibi başarılı ve adından sıkça söz ettiren Smilegroup ağız ve diş sağlığı kliniğinde bu tedaviyi alabilirsiniz. Tedavinin tecrübeli bir ekip çalışması ile yürütülmesi herhangi bir sorun yaşanmadan ve hayallerinizdeki gibi bir gülüşe sahip olabilmeniz açısından önemlidir. Smilegroup ekibi tam da ihtiyacınız olan tecrübeye sahip kişilerden meydana gelmektedir.

Zirkonyum Kaplama Tedavisi

Zirkonyum kaplama tedavisi için sorduğunuz İstanbul’da zirkonyum kaplama tedavisi nerede yaptırılır sorusuna yanıt olarak belirttiğimiz Smilegroup diş sağlığı merkezini tercih ederseniz tedavi sürecinizde sizi şunlar bekliyor olacak:

  • Öncelikle her zaman olduğu gibi doktorunuz ağız içi muayenenizi yapar.
  • Ağız içerisinde sağlıklı bir yapının olması için gerekli tedaviler varsa bunlar yapılıp kaplama tedavisine devam edilir. Eğer kişinin ağız yapısı sağlıklı durumda ise o halde kaplamaları sipariş etmek için kişinin dişlerinin ölçüsü alınır.
  • Sipariş edilen zirkonyum kaplamalar geldiğinde dişlerde bir hasara neden olmayacak şekilde dış yüzey törpülenir ve kaplamalar dişçilik alanında kullanılan özel bir yapıştırıcı ile dişin yüzeyine yapıştırılır.
  • Son olarak kuruması için ışık tutulur ve işlem tamamlanır.
  • Eğer ki kaplamalardaki ölçüler diş ile örtüşmezse ufak törpülemeler yapılabilmektedir. Ancak ciddi bir fark olduğunda diş hekiminiz bunu prova aşamasında kontrol ederek daha yapıştırmadan sipariş ettiği firmaya geri gönderip ölçüleri değiştirmelerini talep edecektir.
  • Sonrasında tekrardan zirkonyum kaplamalar geldiğinde diğer aşamalara geçilir.

Zirkonyum kaplama tedavisi sonrasında Smilegroup diş kliniğinden mutlu bir şekilde ayrılacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bir cevap yazın