Kazan Isı Eşanjörleri Nelerdir?

Sıcak su için eşanjör tipi ve kullanımı nedir? Medyanın borular içinden birbirine geçtiği ısı eşanjörlü gövde ve borunun yapısı geçmişte kaldı. Bu çok hantal cihaz oldukça verimli çalıştı, ancak sıcak ortamdan önemli bir akış alamadı. Yerinde yüksek hızlı ısı eşanjörleri olan yeni üniteler var.

 Genel Açıklama Sıcak su almaya karar verirseniz plakalı eşanjör size yardımcı olacaktır. Yapısal olarak, yeni birimler kabuk ve boru öncekilerden farklıdır. Değişimin menşe alanı ve ikinci termal enerji, bobin boyutunun artması nedeniyle artmış, bu da cihazın daha etkileyici boyutlarına yol açmıştır. Yeni ısı eşanjöründe bu amaca aynı alandaki plaka sayısı artırılarak ulaşılmaktadır.

 Tasarım aynı güce sahiptir, ancak kabuk ve boru muadilinden 3 kat daha küçüktür. Bu durumda cihaz, sıcak ortama göre daha büyük bir akım sağlayabilmektedir. Buna sıcak su ihtiyacı için kullanılan su da dahildir.

 Cihaza bir hız gibi görünen ikinci adını veren de budur. Isı eşanjörü monte edilirken sıcak su plakası hatasız kullanılmalıdır. En basit şemadan bahsedersek, o zaman cihazın iki farklı tarafında iki kılavuz halinde bulunan plakalar arasında bulunan bağlantılar, plakaların sayısını görebilir, plakalı eşanjör aralarında lastik bir conta vardır. Değişim seviyesini artırmak için her plakanın bir ray dalgası vardır. Bağlantı borularının ünitenin bir tarafına, ön panele yerleştirilebilmesi dikkat çekicidir, ancak bunun ısı eşanjörünün çalışma prensibi üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

 Çalışma prensibi Eğer sıcak su tesisatı yapıyorsanız, plakalı eşanjöre ihtiyacınız vardır. Çalışma prensibi, soğutucunun plakalar arasındaki boşluğu kademeli olarak doldurmasıdır. Bu, sıcak bir ortamla aralıklı olarak olur. Yıkayıcının şekli, doldurma sırasını belirler, bir kısımda soğutma akımı akışını sağlarken, diğerinde – ısı ısısı. Isı değişimi, sonuncu hariç her bölümde her bölümde her iki taraftan plakalar kullanılarak gerçekleşir.

 Önemli konu

 Her iki malzeme de bölümden birbirine doğru akar, ısınma nedeniyle yukarıdan gelir ve sonra borudan aşağı iner. Sıcak bir ortamdan bahsediyorsak, plakalı eşanjör yolu ters yöne yönlendirilir. Ana teknik özellikler Sıcak su sağlamaya karar verirseniz, plakalı eşanjörünüz kesinlikle gerekli olacaktır. Pullar ve plakalar birçok farklı malzemeden yapılabilir, seçimleri cihazın amacına bağlıdır, çünkü bu tür ısı eşanjörlerinin kullanım alanı çok geniştir.

 Termal güç ekipmanı olarak hareket ettikleri sistemler ve ısıtmayı tartışmaktadır. Bu alan için plakalar kullanılıyorsa paslanmaz çelikten yapılırken, yıkayıcının temelini NBR veya EPDM kauçuk oluşturur. Birincisi, 110 derecelik bir soğutma sıvısı ile çalışabilen paslanmaz çelik bir ısı eşanjörüdür. İkinci durumdan bahsedecek olursak su 170 dereceye kadar ısıtılabilir.

Bir cevap yazın