Kenan Ören Genç Sporcuları Kayak İçin Hazırlıyor

Kenan Ören Genç Sporcuları Kayak İçin Hazırlıyor!

Genç sporcuları müsabakalara hazırlayan milli takım kayak antrenörü Kenan Ören, takımı daha iyi hale getirmek için çalıştıklarını söyledi. Yüksekova’nın sporcularının büyük başarısını anlatan Ören, “33 yıldır kayak yapıyorum. Milli takım ve Yüksekova ile antrenörlük yapıyorum. Yüksekova’da, Dünyanın en pahalı sporu olan sadece gençlik sporu. Dünya, Valilik ve kaymakamlıkların desteğiyle 60 öğrenci kayak yapmayı öğrendi. 11 yaş ve üstü sporcularımız ulusal müsabakalara hazırlanmak için buradalar. Sporcularımız Türkiye’de derece şampiyonu ve ülkemizi uluslararası arenada temsil ediyor” dedi.

Yılın 11 ayı boyunca yılın farklı zamanlarında karayolu üzerinde trafikle antrenman yaptıklarını söyleyen Ören, “Ülkemiz doğası, iklimi ve rakımı nedeniyle kış sporları için en verimli ülke. başarılı ol 1990’da ilk kez oynadım. 32 kez milli takımda, teknik direktörlük kariyerimde Türk milli takımında en fazla, 2005’ten bu yana 124 kez oynadım. Spor sayesinde üniversiteye gidiyorum, seyahat ediyorum. Dünyaya ve maddi özgürlüğe kavuşmak Spor sayesinde oldukça kolaydır.

2010’dan Bu Yana Çabalıyorum!

2010 yılından bu yana Yüksekova’da milli takım ve sporcuları çalıştıran teknik direktör Bayram Ören, “Ülkemizi 72 kez milli sporcu olarak temsil ettim. Türkiye’de 12 şampiyonluk kazandım. Türkiye 6.sı olmayı başardım. Tekerlekli Kaya Dünyası. Yüksekova Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde çalışmaya devam ediyoruz. Yüksekova’da eğitimlerimiz yılda 11 ay sürmektedir. Genel hazırlık dönemini tamamladık. Özel bir hazırlık dönemindeyiz. Koşu antrenmanlarımız var. Paten antrenmanlarımıza devam ediyoruz. Sporcular farklı dereceler elde ettiler” dedi.

5 Mayıs Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Ecrin Şirin Canan, tekerlekli kayağa 3 yıl önce başladığını ve 6 ay çalıştıktan sonra Türkiye Şampiyonası’na katıldığını ve bu şampiyonada Türkiye birincisi olduğunu söyledi. ve şimdi bir dünya şampiyonu olmaya çalışıyor. Cloudbet giriş

Bir cevap yazın