Memura, Emekliye Ve İşçiye Ek Zam Haberleri

Memura, Emekliye ve İşçiye Ek Zam Haberleri

Mevcut piyasa koşullarında yaşanan önemli yükselmelerle birlikte emekliler ve memurlar için ek zam haberleri gündeme gelmeye başladı. Her defasında işçiyi memuru enflasyona ezdirmeyeceğiz diye beyanat veren hükümet yetkilileri enflasyonun her ay bir öncekinden yüksek çıkması sonrasında ek zam için gerekli adımı atacaklar mı merak ediliyor. Ocak ayında yapılan zamdan sonra hayat pahalılığı sebebiyle oldukça eriyen zamlı maaşlar için herhangi bir iyileştirme yapılıp yapılmayacağı konusu herkes için de merak konusu.

İnternet ortamlarında ve halk arasında en çok konuşulan konuların başında gelen ek zam konusu birçok haber sitesinde de haberlere konu olmayı başarmış durumda. Ancak henüz net bir bilgi olmamakla birlikte bu olmayacağı anlamına da gelmiyor. Diğer taraftan memurların ek zam talepleri çalışma bakanlığı yetkililerince olumlu karşılanmış görünüyor. Ek zamlarla ilgili her türlü haberi anında ve hızlı bir şekilde zamhaber.com adresinden takip edebilirsiniz.

Memura Ek Zam Olacak Mı?

Ocak ayında TBMM’den geçen yasayla ocak ayında memura verilen yüzde 7,5’luk zamma ek olarak yüzde 2,5’luk bir zammın da yapılması kesinleşiş oldu. Böylece mevcut zam oranına ilaveten yapılan zamla birlikte toplam oran yüzde 10 civarında olmuş oluyor. Ayrıca yine memuru destekleyecek olan BES uygulamalarında da devlet katkısı artırıldı. Bireysel emeklilik siteminde biriken paralar için devlet katkısı yüzde 30 oranına çıkarıldı. Bu çerçevede enflasyonun ve hayat pahalılığının zirve yaptığı şu günlerde bu haber ciddi bir rahatlamayı da beraberinde getirdi ancak bunun yeterli olup olmayacağı konusunu ilerleyen süreç gösterecek.

Memurlarla ilgili her türlü zam ve artış oranlarını içeren haberleri güvenli ve objektif bakış açısıyla zamhaber.com’dan takip edebilirsiniz. Devlet tarafından alınan kararların tamamı yürürlüğe girer girmez ilk olarak zamhaber.com sitesinde sizlerle buluşuyor. Emekli zammı, memur ve işçi zammı ve daha birçok zam haberini sitemiz üzerinden hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Ayrıca güncel son dakika haberlerini ve yerel haberleri de sitemiz üzerinden takip edebilir gündemi yakından takip edebilirsiniz. Tarafsız ve deneyimli editörlerimizce hazırlanan haberlerle ilk sizin haberiniz olsun istiyorsanız sizleri sitemize bekliyoruz.

Bir cevap yazın