Miguel Crespo Dünyanın En İyi Orta Sahalarından Birisi Seçildi

Miguel Crespo Dünyanın En İyi Orta Sahalarından Birisi Seçildi

Miguel Crespo, İspanyol futbol tarihindeki önemli isimlerden biridir. 3 Nisan 1975 tarihinde Madrid’de doğan Crespo, futbola genç yaşta başladı ve İspanya’nın ünlü takımlarından Real Madrid altyapısında yetişti. İlk olarak 1994 yılında Real Madrid’in A takımı için forma giydi.

Kariyerinin başlarında, Miguel Crespo, Real Madrid’de pek fazla yer bulamadı ve 1995 yılında üçüncü lig takımlarından Rayo Vallecano’ya transfer oldu. Bu takımda forma giydiği sürede, takımıyla birçok başarıya imza attı. 1996 yılında Real Valladolid takımına transfer oldu ve bu takımda istikrarlı bir şekilde oynadı. canlı slot siteleri

2000 yılında, Crespo, İspanya’nın en üst düzey futbol ligi La Liga’nın ünlü takımlarından Atletico Madrid’e transfer oldu. Takımıyla birlikte, İspanya Kupası’nın finalinde yer aldı ve 2001 yılında da UEFA Intertoto Kupası’nı kazandı.

2002 yılında, Miguel Crespo, Athletic Bilbao takımına tranfer oldu. Burada da başarılı bir performans sergiledi. 2004 yılında Real Sociedad takımına gitti ve burada da yaklaşık iki sezon forma giydi. Miguel Crespo, profesyonel futbol kariyeri boyunca 300’ün üzerinde maça çıktı ve 17 gol attı. Ayrıca İspanya Milli Futbol Takımı formasını da 11 kez giydi.

Crespo, futbolculuk hayatının ardından teknik direktörlük kariyerine başladı. Real Madrid altyapısında ve Real Sport Club takımında yardımcı antrenörlük görevlerinde bulundu. Şu anda, Real Madrid 2007’te kurulan futbol okulunun koordinatörlüğünü yapmaktadır.

Bir cevap yazın