Mutluluk Çubuğu Nedir ve Penil Protez Ameliyatı

Penil protez veya halk arasında bilinen adıyla mutluluk çubuğu, sertleşme bozukluğu yaşayan erkeklerde cerrahi olmayan tedavilere (ereksiyon hapları, vakum cihazları ve enjeksiyon tedavisi gibi) yanıt alınamaması durumunda tercih edilen, iktidarsızlığın en son ve kalıcı tedavi seçeneğidir. Bu tedavide geri dönüş seçeneği bulunmadığı için hastaların doktorlarıyla tedavinin avantajları ve dezavantajları hakkında konuşmaları ve bu doğrultuda karar almaları çok önemlidir. Mutluluk çubuğu nedir?
 
 Mutluluk çubuğu veya penil protez ameliyatı yaklaşık olarak 1 saat süren bir ameliyat olup penis içindeki süngerimsi dokunun sert ve şişirilebilir bir silindirle değiştirilmesi olarak açıklanabilir. Cerrahi olarak vücudun içine gizlenen protezler dışarıdan bakıldığında hiçbir şekilde fark edilemez. Mutluluk çubuğu taktıran erkekler herhangi bir iktidarsızlık problemi yaşamaksızın istedikleri zaman istedikleri kadar cinsel ilişkide bulunabilirler. 

 Mutluluk Çubuğu Çeşitleri Nelerdir?

 Her biri farklı çap ve uzunluklara sahip üç çeşit penil protez seçeneği vardır.
 
 Malleable: Sürekli ereksiyon halinde duran tek parçalı mutluluk çubuğu
 İki Parçalı Mutluluk Çubukları (Yarı sert mutluluk çubuğu)
 Üç parçalı Şişirilebilen Mutluluk Çubukları
 
 Üç parçalı şişirilebilir mutluluk çubukları kendi içinde ikiye ayrılmaktadır.
 -Sadece enine genişleyebilen üç parçalı şişirilebilir mutluluk çubuğu
 -Hem enine hem boyuna genişleyebilen üç parçalı şişirilebilir mutluluk çubuğu
  
 Mutluluk Çubuğu Ne Kadar Etkilidir?
  
 
Uzun süreli klinik raporlar mutluluk çubuğunun oldukça etkili ve güvenilir olduğunu ortaya koymaktadır. Bilimsel çalışmalar penil protez ameliyatı olan hastaların (tek parçalı veya üç parçalı şişirebilir protez fark etmeksizin) durumlarında radikal bir düzelmenin görüldüğünü göstermektedir. Geriye dönük yapılan diğer çalışmalar ise 6-12 aylık kullanımın ardından memnuniyet oranlarının daha da arttığını ve penil protez ameliyatını takip eden ilk 6 ayda hastaların önemli bir iyileşme ve rahatlık gösterdiği ortaya konmuştur. 

 Mutluluk çubuğu kullanan erkekler protezin yarattığı görünümün ve sertleşmenin tamamen doğal göründüğünü bildirmişlerdir. Ayrıca penil proteze sahip insanların istedikleri zaman istedikleri uzunlukta ereksiyon olabilmelerinin de büyük bir rahatlık olduğunu belirtmek gerekir.

Mutluluk Çubuğu Nedir? Ameliyat Sonrası Cinsel Yaşam Nasıldır?

 Penil protez implantının hemen ardından yaklaşık 2-4 haftalık bir süreçte implantın yapıldığı bölgede ağrı, şişlik veya morarma görülebilir. Böyle durumlarda hekiminizden ağrı kesici bir ilaç talebinde bulunabilirsiniz. Hastalar protez ameliyatının ardından 4-6 hafta sonra hekimlerinin onaylaması halinde cinsel ilişkiye girebilir.

Takılan protez ve ameliyat işlemi hastalarda cinsel ilişkiden zevk almayı, orgazmı veya boşalmayı kesinlikle etkilemez. Hastalar eskiden olduğu gibi cinsel ilişkide bulunabilir veya çocuk sahibi olabilir. Mutluluk çubuğu peniste sertleşmeyi arttırır ancak penisin boyunu uzatamazlar. mutluluk çubuğu nedir?

 Penil protez ameliyatlarının önemli bir kısmı SGK tarafından kapsanmaktadır. SGK’nın ödeme şartları ve daha detaylı bilgi için www.mutlulukcubugu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın