Off Page SEO Nedir? Nasıl Yapılır?

Sayfa dışı SEO ölçümleri, kontrol edilmesi biraz daha zor olan şeylerdir, ancak aşırı iddialı hedefler belirlemeseniz de (özellikle ilgili bir projeyi üstlenmedikçe), web sitenizin bir göstergesini sunmak için raporlarınızda her zaman yer almalıdırlar. genel profil. Yönlendirme oturumları: – ister üçüncü taraf web sitelerinden sosyal yönlendirmeleri veya oturumları izliyor olun, Google Analytics kullanarak – çeşitli yayıncıların önemini, kazanılan bağlantıların ve farklı platformların sitenizin performansı üzerindeki performansını izleyebilirsiniz. Geri bağlantıların kalitesi: – İşler değişirken, bağlantılar aramadaki performansın birincil göstergesidir, bu nedenle bağlantıların kalitesi (GSC dahil birçok SEO aracında keşfedilebilir) zaman içinde ölçmek için iyi bir metriktir.

Bağlantı karmaşası: – bağlantıların öneminden yola çıkarak, bağlantıların dağılması da değerli bir içgörü kaynağıdır – bu aynı zamanda pasif bir önlem değildir; bağlantı karmaşasını takip ederek, kayıp bağlantıları telafi etmeye çalışabilir ve bu süreçte, bağlantısız sözler için izlemeye benzer bir şekilde çalışarak yayıncılarla ilişkileri geliştirebilirsiniz. SEO KPI’larını neden takip etmelisiniz? SEO ölçümlerini izlemek ve KPI’ları ayarlamak için birkaç neden vardır, ancak en önemlisi iyileştirmeye izin vermesidir. Bir veya iki KPI hedefini kaçırmak çok fazla şaşkınlık yaratmamalıdır – bunların tek başına izlenmesi, gelecekte hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak gerekli bilgileri sağlar. Backlink Fiyatları Örneğin, burada on tanesini bir başlangıç ​​olarak izlemek, sitenizin teknik ve genel SEO performansı hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayacak ve ilerledikçe sizi dürüst tutacaktır.

Bu teknik, makale boyunca içeriği en temel bilgilerden en az önemli olana doğru yapılandırmayı içerir. Bu, makalenin giriş paragrafındaki en önemli ayrıntılara odaklanmak ve ardından ana konuyu destekleyen bir bilgi bütünü ile bunu takip etmek anlamına gelir. Tersine çevrilmiş piramit stili okuyucunun dikkatini çeker ve onlara tüm makaleyi okuyarak ne kazanabileceklerini açıklar. SEO teknikleriyle birleştirildiğinde bu paha biçilemez. Pek çok yorumcu, Google’ın en çok her içerik parçasının ilk 200 kelimesine önem verdiğine inanıyor. Bu nedenle, en alakalı tüm bilgileri buraya ekleyerek ve hedef anahtar kelimelerinizle karıştırarak, hem hedef kitlenizin hem de Google’ın dikkatini çektiniz.

Bir cevap yazın