Profesyonel Fön Makinesi Tavsiye

Fön Makinesi Tavsiyeleri

En iyi fön makineleri elbette profesyonel amaçla üretilmiş olan fön makineleridir. Ancak bu makineler konusunda sıradan kullanıcılar çok bilgili değiller.
Bu yazı da size profesyonel olarak saç şekillendirmek ve hızlı saç kurutma için kullanılan en iyi fön makinelerinden bahsedeceğiz.
En iyi fön makinesi hangisidir sorusunu detaylı şekilde açıklayacak ve fön makinesi tavsiye ile sizlere rehber olmaya çalışacağız.

fön makinesi tavsiye

Profesyonel Fön Makinesi Tavsiye

Fön makinesi seçiminde siz okuyucularımıza yardımcı olacak bilgiler vermeye başlamadan önce zamanı kısıtlı olanlar için doğrudan pişman olmayacakları profesyonel fön makineleri önerileri yapmak istedik.
Bu liste ise fön makinelerini memnuniyet oranı yüksek markalar arasından fiyat fayda dengesi gözetilerek hazırladık. En iyi fön makinesine sahip olmak isteyen, saç şekillendirmek isteyen veya hızlı saç kurutmak isteyenler için pişman olmadan alacakları ürünlere yer vermek istedik.

En İyi Fön Makineleri

  • TURBOBELLA ion9000 Profesyonel Fön Makinesi (299TL)

    Turbobella hem 2700 Watt ile piyasadaki en güçlü fön makinesi olduğu için hem de Türkiye’de imal edilmesiyle fiyat olarak en ekonomik profesyonel fön makinesi olduğu için listemizin ilk sırasında. Ayrıca ionizer özellikli Turbobella satış sonrası destek konusunda da %100 müşteri memnuniyeti sağladığından tercih listesinde ilk sıraya yazılması gereken fön makinesi.
  • DYSON Supersonic Profesyonel Fön Makinesi (3000 TL)

    Amerika’dan ithal edilen Dyson Supersonic saptan motorlu tasarımı ile geleneksel fön makinesi mimarisinde bir çığır açıyor. Yüksek kaliteli materyalden üretilen bu teknoloji harikası cihazın tek negatif yönü 3 bin lira civarındaki fiyatı.
  • PARLUX 3800 Profesyonel Fön Makinesi (1000 TL)

    İtalyan fön makineleri kuaför dünyasında ciddi markalardır. Uzun yıllardır profesyonel fön makineleri üreten Parlux de hala bir çok kuaförün tercihi olmaya devam ediyor. Son derece kaliteli ve uzun ömürlü olan bu cihazlar son yıllarda euro kurundaki yükseliş nedeniyle 1000 liranın üzerinde satılıyor.

profesyonel fön makinesi

Profesyonel Fön Makineleri Nasıl Satın Alınır?

Profesyonel fön makineleri her türden cihaz ya da makinelerin satıldığı pazar yeri sitelerinde ve teknoloji sitelerinde maalesef bulunmuyor. Bu ürünler nerede bulunuyor peki derseniz sadece kuaför ve güzellik sektörüne özel satış yapan toptancılarda ve bu toptancıların kendi sitelerinde bulunuyor.
Piyasa da profesyonel görünümlü olan ama tam tersine profesyonel olmayan bir çok marka ve model bulunuyor. Fritöz, ütü üreten elektrikli ev aletleri üreticileri de bu doğrultuda profesyonel görünümlü saç kurutma makinelerini profesyonel fön makinesi gibi pazarlama stratejisi izleyebiliyorlar ne yazık ki.
Aynı zamanda Çin’den ithal edilmekte olan bir çok amatör saç kurutma makinesi de profesyonel fön makinesi gibi satılmaya başlanmıştır. Eğer profesyonel fön makinesi markaları hakkında bilginizin yetersiz olduğunu düşünüyor iseniz daha fazla bilgi  aramayıp tavsiyede bulunduğumuz markaları tercih edebilirsiniz.
Peki bu bahsettiğimiz profesyonel fön makinesi fiyatları ne kadar?

fön makinesi fiyatları

Fön Makinesi Fiyatları

Profesyonel fön makinesi almaya karar verdiyseniz eğer fiyat araştırması yapmak da size bir derece rehberlik yapabilir. Örneğin günümüzde 250 lira civarında ya da altında profesyonel bir fön makinesi bulmak mümkün değil. Bu fiyatın daha da altında kalan marka ve modelleri otomatikman  basit saç kurutucular olarak görmek doğru bir düşünce olur.
Dyson superonic gibi fiyatı 3 bin liralara kadar ulaşan fön makineleri de mutlaka bulunmaktadır. Ancak her pahalı makine profesyonel performansa sahip diyemiyoruz tabii ki. Bir çok markalar bakıldığı zaman profesyonel görünümlü modellerini 300-400 lira gibi rakamlara satabiliyor.
Piyasadaki en güçlü performans 2700 watt ile Turbobella ion9000 olmasına rağmen bu cihaz fiyat olarak 300 lira civarında yani piyasadaki diğer rakiplerinden çok daha uygun fiyata satılmakta. Yani en pahalısı en iyisidir mantığı fön makinesi tercihinde geçerli olmuyor.
Ancak en azından ucuz makineleri elemek için elimizde basit bir fiyat sınırı bulunmakta.

profesyonel fön makinesi

Fön Makinesi Markaları

Eğer amacınız sadece saç kurutmak ise ve çabuk kuruyan saçlarınız mevcut ise basit saç kurutucu alma yoluna gidilebilir. Basit saç kurutucuları fiyat olarak oldukça avantajlıdır.
Eğer kısa saçlıysanız, saçlarınız kolay kuruyorsa sizin için en ideali ucuz bir saç kurutma makinesi almaktır.
Ancak zor kuruyan saçlar için ve saç şekillendirmek için profesyonel fön makinesi kesinlikle ihtiyaçtır.
Eğer profesyonel fön makinesine ihtiyacınız varsa, Turbobella, Dyson Parlux, Ceriotti, Elchim gibi profesyonel fön makinesi markalarını tercih edebilirsiniz.

turbobella kuaför fön makinesi

Kuaför Fön Makineleri Kaç Watt Olmalı?

En iyi fön makineleri elbette kuaförler kullanırlar. Piyasada satılan en güçlü fön makinesi 2700 watt gücündeki Turbobella ion9000’dir.
Bir çok makine üzerinde yazan 3000-4000-5000 gibi rakamlar kullanıcıları yanıltmak amacıyla yazılmaktadır. Bu ürünler model numaralarını sanki watt gücü gibi göstererek tüketicilerin gözlerini boyamaya çalışırlar.
Kuaför fön makineleri kuaför toptancılarında satılan kuaförlerin kullanımı için üretilmiş profesyonel fön makineleridir.
Amatör saç kurutucular makine belli bir ısıya ulaştığında motoru korumak için kendilerini kapatırlar. Kuaför fön makineleri ise saatlerce çalışmak ve fön çekmek için tasarlanmış profesyonel ürünlerdir.
Kuaförlerde fritöz, ütü üreten markaların fön makinelerini asla göremezsiniz. Çünkü kuaförler profesyonel ürünleri tercih ederler. Bu makalede de size muhtemelen daha önce duymadığınız kuaför tipi fön makinesi markalarından da bahsettik.

Fön Makinesi Yorumlar

Fön makinesi hakkında yorum yapan pek çok kişi aslında birden çok makine kullanmadığı için sadece kendi kısıtlı deneyimine göre yorum yapmaktadır.
Çevreden edinilen yorumların çok da geçerli olmadığını dikkate almak gerekiyor. Çünkü sadece bir kaç marka kullanmış kullanıcıların yorumları aslında çok doğru olmayabiliyor.
Bu nedenle yazımızda size sektörde önde gelen markalardan da bahsedip model önerilerinde de bulunarak en iyi fön makinesine ulaşabilmeniz için yardımcı olmaya çalıştık.

Bir cevap yazın