Sevgililer Günü’nde ilham verici olan güzelliğin sırrı: Kontür makyaj

Sevgililer Günü’nde ilham verici olan güzelliğin sırrı: Kontür makyaj

ontür makyaj uygulamaları ise tüm korkuları ortadan kaldırarak güzelliğinize kalıcı bir imza bırakıyor. Ergül Keskin Conture Make up Studio’nun Kurucusu, Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, Sevgililer Günü’nde kusursuz görünmenin ipuçlarını veriyor.

Kaş kontürü ile Sevgililer Günü’nün yıldızı sizsiniz

Güzelliğin en önemli oyuncuları arasında yer alan ve gözleri çerçeveleyen kaşlar, bakışlarınızı ve hatta ifadenizi belirleyen ana unsurların başında geliyor. Bu noktada önemli bir görev üstlenen kaş kontürü, yüzünüze en uygun kaş formu ile güzelliğinizi taçlandırmayı başarıyor. Yüz güzelliğinin yadsınamaz bir parçası haline gelen kaş kontürü, renk pigmentlerinin, kaş bölgesindeki derinin alt tabakasına işlenmesi ile yapılıyor.

Ön çizim sonrasında kıl ve 3D çizim tekniği ile yüze uygulanan kaş kontür işleminin süresi yapılacak işlemin yoğunluğuna göre 1,5– 2 saatte tamamlanıyor. Kişinin cilt yapısına ve kullanımına göre kalıcılık süresi değişse de ortalama 1 yıl kalıcılığını sürdürüyor. En çok kaşı seyrek olanlar, kaş şeklini beğenmeyen veya çeşitli sebeplerle kaşını kaybetmiş kişilerin uyguladığı kaş kontür, makyaj rutininin en zorlu adımı olan kaş doldurmayı hayatından çıkarmak isteyenler için de pratik bir çözüm sunuyor. Partnerinizi şaşırtmak için kaş kontürünün iyi bir fırsat olduğunu dile getiren Ergül Keskin, Sevgililer Günü’nde güzelliğinizle göz doldurmak için kaşlarınıza yatırım yapmanızı öneriyor.

Kusursuz bakışlar, kusursuz eyeliner ile mümkündür

Şiirlerin ve şarkıların ilham kaynağı aşk, önce kalpte belli eder kendini sonrasında gözlerde… Hiçbir güzellik aşkla parlayan gözlerle yarışamaz. Ancak gözleri daha çarpıcı hale getirmek ve partnerinizin doğru kişiye aşkla baktığını göstermek mümkündür. Uygulandığı andan itibaren belirgin bir fark yaratan eyeliner kontürde temel prensip doğal ama etkili bir görünüm ve bakış elde etmektir. İki şekilde uygulanan eyeliner kontür, farklı ihtiyaçlara farklı çözümler sunuyor.

Dipliner olarak, alt ve üst kirpiklerin dibindeki hatta yerleştirilen doğal görünümlü çizgiler daha natürel bir görünüm yaratıyor. Eyeliner kontür ise göz kapağındaki kirpiklerin kök hattına yerleştirilen çizginin belirginleştirilmesiyle karakterli bitiş sağlanıyor. Uygulama kişinin; yüz hatları, göz yapısı, keskin veya yumuşak görüntü seçimine göre gerçekleştiriliyor.

Son dokunuş dudaklara

Aşk kalpten dudağa uzanan bir yolculuk değil midir? Aşkın bu özel gününde dudağınız için bir şeyler yapmak istediğinizde tercihinizi dudak kontüründen yana yapabilirsiniz. Dudak hattına şekil kazandırarak çok daha dolgun bir görüntü yaratan dudak kontürü, tamamen kişiye özel steril iğneler yardımıyla uygulanıyor. Cildin 0.3 – 0.5 milimetre altına organik kalıcı boyaların işlendiği kozmetik bir işlem olan dudak kontürü, dudağa canlılık ve tazelik kazandırıyor.

Seçilen renk ile doldurulan dudağın aynı zamanda hattı belirginleştirilerek daha dolgun bir görünüm alması sağlanıyor. İşlem süresi istenilen modele bağlı olarak 2 ila 2,5 saat arasında süren dudak kontürünün kalıcılığı 3 ila 5 yıl arasında değişiyor.

Unutmayın, tüm bu hazırlıklar Sevgiler Günü için sizi harika bir görünüm kazandıracaktır. Ancak güzelliğinizi sıcak ve içten bir gülümseme ile tamamlamayı ihmal etmeyin.

Kaynak: tekicerik.com

Bir cevap yazın