Süper Lig maçlar seyircisiz mi oynanacak? Kombineler ne olacak? Açıklama geldi!

Süper Lig maçlar seyircisiz mi oynanacak? Kombineler ne olacak? Açıklama geldi!

Sağlık Bakanı Koca,Bilim Kurulu toplantısı sonrası futbol maçlarının seyircili mi seyircisiz mi oynanacağına dair alınan tavsiye kararını açıkladı. Peki ama 2020 sezonunda futbol maçları seyircisiz mi oynanacak? 

Maçlar seyircisiz mi oynanacak?

Sağlık Bakanı Koca, ”Futbolla ilgili olarak Bilim Kurulunda gündeme geldi. Bu dönemde belli bir döneme kadar belki ilk yarısı için müsabakaların seyircisiz olması şeklinde bir öneri var. Bunu söyleyebilirim. Yani seyircili olmaması, seyircisiz futbol müsabakalarının devam etmesi şeklinde Bilim Kurulunun önerisi var. ” açıklamasını yaptı. 

Kulüpler Birliği Başkanı ” Tek şehirde oynamak söz konusu değil. Maçlar seyircisiz oynanabilir. Bunların hepsinin aynı şehirde olması senaryosu söz konusu değil. Maçlar, takımların bulunduğu şehirlerde, gerekli sağlık koşulları sağlanacak şekilde devam edecek. Sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada kulüpler gelir kaybetti. Hiçbir geliri yok kulüplerin. Zaten kulüpler zor durumdaydı. Bugün, daha da zor duruma düştü. Bu konuda TFF ve Spor Bakanlığı olarak neler yapılabilir bunları tartıştık.” açıklamasını yapmıştı. 

TFF’den de açıklama geldi!

Türkiye Futbol Federasyonu, 2020-2021 sezonunun ilk devresinde lig maçlarının seyircisiz oynanmasına karar verildiğini açıkladı. 

TFF’nin açıklaması şöyle: Yönetim Kurulumuzun 25.08.2020 tarih ve 46 sayılı toplantısında, Ekim ayından itibaren TFF Sağlık Kurulu’nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla müsabakalara tribün kapasitesinin yüzde 30’u kadar seyirci alınması ve locaların kullanımı serbest bırakılması suretiyle müsabakalara sınırlı sayıda seyirci alınmasına dair karar alınmışsa da; ülkemizde ve tüm dünyada yaşanan pandeminin seyri ile T.C. Sağlık Bakanı Sayın Dr. Fahrettin Koca’nın 02.09.2020 tarihli basın açıklamasında belirtilen Bilim Kurulu’nun görüşü dikkate alınarak, müsabakaların 2020-2021 futbol sezonu

Kombineler ne olacak?

Corona virüsü salgını nedeniyle ertelenen ve 12 Haziran’da yeniden başlayacak maçlar öncesi merak edilen konulardan biri de kombine bileti sahibi taraftarların durumu. Passolig Genel Müdürü Ceyhun Kazancı,  “Kombine ve maç günü biletlerinin sahibi kulüplerdir. Mevcut sezonun kombinelerinin iptali ya da iadesiyle ilgili şu ana kadar bize herhangi bir karar yansıtılmış değil. Kulüplerin vermiş olacağı karara göre biz de gerekli işlemleri yapacağız.” dedi.

Kaynak: ayniblog.com

Bir cevap yazın