TCL Movetime incelemesi

TCL Movetime incelemesi

Alcatel ve BlackBerry markalarının sahibi TCL, yeni akıllı saati Movetime’la hem nostalji hem de teknoloji tutkunlarını hedef alıyor.

Alcatel ve BlackBerry’yi satın aldıktan sonra adından söz ettiren Çinli şirket TCL, kısa bir süre önce yeni akıllı saati Movetime’ı Türkiye’de satışa sundu. Satışa sunulur sunulmaz ofisimizde ağırladğımız saati artıları ve eksileriyle mercek altına aldık.

Altın sarısı, gümüş ve siyah olmak üzere üç farklı renk seçeneğine sahip olan saat, tasarım açısından Moto 360’a benziyor. Kare forma sahip Apple Watch’un aksine yuvarlak bir ekranla gelen saat bu sayede, analog saatlere daha fazla benziyor. Yan tarafında sadece güç tuşunun yer aldığı saat 18 mm deri kayışla geliyor. Bu kayışın haricinde piyasadaki 18 mm’lik diğer kayışları da tercih etmek mümkün.

Saatin arkasına bakıldığında kalp ritmi sensörü göze çarpıyor. Kalp ritmi sensörünün doğru çalışması için saati bileğinize sıkı bir şekilde takmanız ve hareket etmemeniz gerektiğini araya not düşelim. Kalp ritmi sensörünün hemen yanında ise kablosuz şarj için bağlantı noktası yer alıyor. Hoparlörün üst kısımda, mikrofon deliklerinin de saatin alt kısmında olduğunu söyleyelim. Yeri gelmişken belirtelim. Hoparlör ve mikrofon yer aldığı için saatte telefon görüşmeleri de yapılabiliyor. Pek tabii arama yapılabilmesi için ilk başta kişi bilgilerini saate aktarmanız gerekiyor.

Kaynak: buguncel.com

Bir cevap yazın