Yağlı Ciltler Için Bakım Rutinleri

Güzel ve sağlıklı bir cilt için en önemli adımlardan biri düzenli bir cilt bakımıdır. Her cilt tipi özel bir bakımı ihtiyaç duyar. Ancak akneye eğilimli ve yağlı ciltler normal ciltlere oranla cilt bakımına ekstra özen göstermesi gerekmektedir. Çünkü yağlı cilt tiplerinin ciltteki sebum(yağ) oranı fazladır. Bu durumda da ciltte akne oluşur. Ciltteki akne oluşumunu önlemek ve cildin nem seviyesini dengelemek için kurutucu özelliği olmayan cilt bakım ürünleri tercih edebilirsiniz.

Yağlı ve akneye eğilimli cilt tipleri için geliştirilen ve klinik olarak etkinliği test edilmiş La Roche Posay effaclar serisini kullanabilirsiniz. Effaclar kullananlar tarafından da sıkça tercih edilen marka arasında yer alır. O halde gelin birlikte ürünleri inceleyelim…

Effaclar Jel ile Cildi Temizle

Cilt bakımının en önemli ve temel adımı cildi derinlemesine temizlemektir. Yağlı ve akneli ciltler için geliştirilmiş yüz temizleme jelidir. Cilt yüzeyindeki yağ, kir ve makyaj kalıntılarını nazikçe temizler. Özel formülü sayesinde cildin sebum (yağ) seviyesini dengelemeyi destekler. Geliştirilmiş teknolojiyle hazırlandığı için cildin ph seviyesi ile de uyumludur. Nemli cilde dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayınız ve bol su ile durulayın.

Effaclar Tonik ile Cildi Canlandır

Yağlı cilt tipleri cildi temizledikten sonra mutlaka tonik ile cildi arındırmalı ve canlandırmalıdır. Effaclar tonik işte tam bu noktada devreye giriyor! Tonik, tıkanan gözenekleri açar, cildi sıkılaştırmaya yardımcı olur ve mat bir görünüm kazandırır. Cildin pürüzsüz görünmesini amaçlar ve cildinizi canlandırır.

Effaclar Duo ile Cildi Nemlendir

Her cilt tipinde olduğu gibi akneye eğilimli cilt tipleri de cildi nemlendirmek için oldukça önemlidir. Ancak yağlı cilt tiplerinde sebum oranı fazla olduğu için doğru bir nemlendirici kullanmak gerekir. Bu noktada effaclar serisinde yer alan La Roche Posay duo nemlendirici ürününü deneyebilirsiniz. İçeriğinde bulunan özel formül sayesinde cildin yağ seviyesini kontrol altına alır. Ciltte yağlı bölgelerin daha mat görünmesini sağlarken nemsiz bölgelerin nem ihtiyacını karşılar. Aynı zamanda cilt kusurlarının da en aza indirgenmesine destek olur.

Siz de tüm Dermokozmetik La Roche Posay ürünlerini uygun fiyat, hızlı kargo ve hediyeni sen seç özellikleriyle hemen sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın