Yat Kiralama Fiyatları Hangi Faktörlere Bağlı Olarak Değişkenlik Gösterir?

Yat Kiralama Fiyatları Hangi Faktörlere Bağlı Olarak Değişkenlik Gösterir?

Her yaştan insan yaz aylarını büyük bir heyecan ile bekler. Bu bekleyişin ardındaki en önemli sebep ise tahmin edebileceğiniz üzere tatildir. Her şey dahil veya ultra her şey dahil konsepti ile hizmet veren otellere çok fazla para ödemek zorunda değilsiniz. Bu tür otellerde kalabalık ile iç içe kalmaktan ziyade yat kiralama seçeneğini tercih edebilirsiniz. 2020’li yıllarda olduğumuz şu günlerde insanların yat kiralama fiyatları hakkında internette araştırma yaptıklarını söyleyebiliriz. Ancak, fiyatlar; daha önce de ifade ettiğimiz gibi otellerin haftalık konaklama ücretlerine kıyasla daha uygundur. Ayrıca, istenildiği takdirde günlük yat kiralama seçeneği de mevcuttur.

Yat Kiralama Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Güzel bir yat tatili yapmayı siz de sonuna kadar hak ediyorsunuz. Yat kiralama fiyatları hakkında araştırma yapıyor olabilirsiniz. Ancak, fiyatlar hakkında net konuşmak mümkün değildir. Çünkü, fiyatları etkileyen birden çok husus vardır. Her şeyden önce, yat türünün yat kiralama fiyatları üzerinde etkili olduğunu söyleyebiliriz. Gulet, yelkenli, motoryat seçeneklerinin her birisinin fiyatı aynı değildir. Her bir tekne türünün farklı bir özelliği mevcuttur. Örneğin, motoryat; çok daha hızlı bir teknedir. Bu sayede, gün içerisinde birden çok koyu gezip görmeyi mümkün kılar. Bu yüzden, bilhassa günlük yat kiralamak isteyenler tarafından tercih edilir. Fiyatının gulet ve yelkenliye kıyasla daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Gulet ise daha geniş bir teknedir. Bu özelliği ile aile ve arkadaş grupları için uygun bir seçenek olduğunu gösterir.

Yat kiralama fiyatları üzerinde etkili olan bir diğer faktör ise tahmin edebileceğiniz üzere tatil süreniz! Mavi yolculuk; genellikle bir hafta sürer. İnsanlar; mavi yolculuk yapabilmek adına yat kiralarlar. Gulet ve yelkenli yat türleri; bilhassa mavi yolculuk için tercih edilir. Haftalık olarak kiralandıklarını söylemek gerekir. Motoryat ise hızlı olmasından mütevellit hem günlük hem de haftalık yat kiralama alternatifi arayanlara hitap eder. Yat kiralama fiyatları; kişinin rotası ile de yakından alakalıdır. Ayrıca, yat içerisinde sunulan hizmetler de fiyatlara etki eder. Motoryat bünyesinde kaptan ve mürettebat bulunmak zorundadır. Bu durum; yat kiralama fiyatları üzerinde etkilidir. Ancak, yine de biraz araştırma yapıldığı takdirde herkesin bütçesine uygun bir yat bulmak mümkündür.

Yat Tatili İçin Neresi Tercih Edilmeli?

Mavi yolculuk için nereye gideceğim diye uzun uzun düşünmenize gerek yok! Türkiye gibi üç tarafı denizlerle çevrili bir ülkede önünüzde çok sayıda seçeneğin olduğunu bilmelisiniz. Gece hayatını seviyorsanız Bodrum’u tercih edebilirsiniz. Doğanın tadını sonuna kadar çıkarmak, yeşil ile mavinin uyumuna yakından tanıklık etmek istiyorsanız yolunuz Marmaris’e düşmeli! Göcek; bilhassa son yıllarda tatilcilerin gözdesi haline geldi. Daha sakin ve huzurlu bir yer olan Göcek; uygun yat kiralama fiyatları ile de göz dolduruyor.

Bir cevap yazın