Yavru Köpek Masalı

Masal oku babası osman’a her akşam masal ve hikaye anlatırdı. Bir gün babası yurt dışına çıkmak zorunda kaldı. Akşam Osman Çınar masalın atacak diye bekliyordu. Annesi ona masalı hikaye anlattı fakat Osman bu masalı beğenmedi.

Osman’ın babası ona kargo ile bir sürü masal ve hikaye kitabı gönderdi Osman çok şaşırmıştı ve bir o kadar da çok mutluydu hemen bir kitabı açıp annesini okumasını istedi ve sonra Osman uykuya daldım annesi çok sevindi ve artık olsun onun istediği gibi masalları anlatır bilecekti.

Osman’ın babası çok teşekkür etti ve masal ve hikaye kitapları arkadaşlarına paylaştı.

Osman’ın arkadaşları bu masal hikaye kitabını çok beğendiler en güzel masalları öğrenerek bütün arkadaşları ile paylaştılar bütün çocuklar hep birlikte Osman’a teşekkür ettiler

Her yeri kar kaplamış ve çocuklar evde sıkılıyordu. Artık havaların duzelmesini bekliyordu.

Nasrettin hoca fıkraları Artık karlar erimiş hava da biraz ısınmıştı. Çocuklar her akşam evde masal ve hikaye dinliyordu.

Güneşin açmasıyla birlikte çocuklar dışarı çıkmak istiyordu. Babası ailecek onları dışarı çıkarttı. Çocuklar parkta oynamaktan çok keyif alıyorum hemen çocuklar salıncağa binip saatlerce sallandı lar ardından kaydıraktan kaydı var ve artık karınları çok acıkmıştı babası hemen onlara güzel bir yemek hazırladı çocuklar karnı doyduktan sonra tekrar parkta eğlenmeye gittiler akşam eve döndüklerinde babaların kendilerine masal ve hikaye anlattı çocuklar çok mutlu olmuştu gelecek hafta tekrar gitmek için sabırsızlanıyordu. Tekrar hafta sonu olunca hep birlikte gittiler.

Hayri baklavacıda çalışıyordu gelen bütün müşterilere önce güzel bir şov hazırlar daha sonra baklavaları verirdi bir gün ustası baklava yaparken sana bir baklava masa ve hikayesini anlatayım mı dedi Hayri heyecanla bekliyordu usta sana attıktan sonra Hayriye ne yapması gerektiğini öğrendin mi diye sordu Hayri çok şaşırmıştı bundan sonra bu masaldaki gibi olacağım demişti.

Hayri oturan müşterilere masaldaki gibi davrandı müşteriler hayliden çok memnun kaldılar Hayri artık akşam olmuş eve gitmişti uyuyacağı vakit annesi olan masal anlatacaktı fakat Hayriye ustasından elendi bu masal ve hikaye annesine anlattı nnesi de çok beğendi ve Hayri öptü İyi geceler dedi ve Hayri uyudu.

https://masaloku.com.tr/

Bir cevap yazın