Yunanistanın En Büyüğü Olduğunu Bir Kez Daha Kanıtladı Deneme Bonusu Veren Siteler

Yunanistanın En Büyüğü Olduğunu Bir Kez Daha Kanıtladı

Olympiacos Yunanistan’ın en köklü spor kulüplerinden biridir ve özellikle basketbol takımıyla tanınmaktadır. Kulüp 1925 yılında Selanik’te kurulmuştur ve ilk olarak futbol takımıyla mücadele etmiştir. pembekoskanaokulu.com

Olympiacos futbol takımı Yunanistan Futbol Ligi’nde 45 şampiyonluk kazanarak ülkenin en başarılı futbol kulüplerinden biri olmuştur. 27 Yunan Kupası ve 4 Yunan Süper Kupası şampiyonluğu da bulunmaktadır. Kulüp ayrıca 1998 yılında UEFA Kupası finalinde yer almıştır. kaynak için burayı ziyaret edin

Olympiacos’un en önemli başarıları basketbolda gelmiştir. Kulübün basketbol takımı Yunanistan Basketbol Ligi’nde 12 kez şampiyonluk kazanmıştır. Ayrıca 3 kez EuroLeague şampiyonluğu 1 kez Kıtalararası Kupa şampiyonluğu ve 2 kez Saporta Kupası şampiyonluğu da bulunmaktadır.

Olympiacos basketbol takımı son yıllarda da Yunanistan Basketbol Ligi’nde başarılı bir performans sergilemektedir. 2010-2011 sezonunda şampiyonluk kazandıktan sonra 2011-2012 sezonunda EuroLeague finaline kadar yükseldi ve finalde CSKA Moskova’ya kaybetti. 2012-2013 sezonunda ise EuroLeague şampiyonluğunu kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Olympiacos basketbol takımı Yunanistan’da birçok yerel oyuncunun yanı sıra yabancı oyuncuları da kadrosunda barındırmaktadır. Takımın en önemli oyuncularından bazıları; Vassilis Spanoulis Georgios Printezis Kostas Papanikolaou Kostas Sloukas Nikola Milutinov ve Janis Strelnieks’tir.

Kulübün taraftarları da oldukça tutkulu ve saygın bir gruptur. Olympiacos taraftarlarına Gate 7 adı verilir ve maçlarda takımlarını son derece coşkulu bir şekilde desteklerler. Taraftarlar takımlarının renkleri olan kırmızı ve beyaz renkleri taşıyan bayraklarla tribünleri süslerler ve maç boyunca tezahüratlar yaparak takımlarına moral verirler.

Bir cevap yazın